Služba pro naše nohy

Služba pro naše nohy

Upravené nehty nejsou už pravidlem jen na rukou. Stále větší množství lidí pochopilo, že je třeba se starat i o nohy. Nohy nás nosí celý den, dovolují naší práci, díky nim můžeme sportovat. Ženy si potrpí na to, aby v otevřených sandálcích byly jejich nohy krásné. Je již známé, že o chodidla je potřeba pečovat. Dnes už je běžná služba, kterou využívá převážná většina lidí. Je to pedikúra. Tato služba pečuje o kůži a nehty našich chodidel, udržuje je v dobrém a zdravém stavu.
prsty od písku
Pracovník provozující takovou službu by měl mít prokazatelně takové vzdělání, aby bylo jasné, že problematice rozumí a že je možné jej považovat za odborníka. Ne vždy to ale je pravidlem. Často takové služby provozují lidé, kteří nejsou schopní prokázat své vzdělání v tomto oboru, jejich služby jsou neodborné a jejich výbava pracoviště neodpovídá dnešním trendům. Na takové provozovny pozor. Vždy si zkontrolujte, kde si své nohy necháte ošetřit.

nástavce pilníku

Tipy, aby nám pedikúra neuškodila

          Pečlivý výběr provozovny, kde budete služby čerpat. Nestyďte se požadovat prokázání odbornosti toho, kdo službu provozuje.

          Dobře si prohlédněte dodržování hygieny, vybavení přístroji a čistotu prostředí.

          Trvejte na jednorázových pomůckách. Zaručují hygienické prostředí a přenos infekce je tak vyloučen.

          Ptejte se na délku praxe pedikéra. Nezkušenost může zapříčinit mnoho nepříjemností.

          Sledujte, zda vám pedikér nechá nohy namočit do solné nebo olejové lázně. Ztvrdlá kůže se tak změkčí a pedikúra je příjemná.

          Provozovna by neměla používat žiletkové seřezávače, které mohou nohám spíš ublížit.
salón na pedikúru

          Poraďte se, jak pečovat o nohy mezi dvěma návštěvami pedikúry. Odborníci vám poradí, jaký krém je na váš typ chodidel vhodný.

          Pokud máte zdeformované nehty, vězte, že je většinou na vinně plíseň, která se do nehtového lůžka dostala. Je vhodné navštívit kožného lékaře, abychom se zbavili této nepříjemné choroby.

          Pedikúra by měla být pravidelná, neměla by být jen náhodným úkonem.

Sami uvidíte, že ať jste žena nebo muž, tuhle službu budete milovat. Dává nám nejen zdraví, ale i příjemný pocit relaxace a odpočinku.