Vykouzlete si útulný domov

Vykouzlete si útulný domov

Vykouzlit opravdu útulný domov není nic složitého. Stačí jen vědět jak na to. Začít byste měli u barev. Ty dokážou totiž s interiérem udělat velké divy. Bílá je sice klasika, kterou nic nezkazíte, ale pusťte do domova barvy. Barvy se snažte ladit s doplňky, které v bytě nebo domě budete mít. Velkou roli určitě hrají záclony a závěsy. Velmi moderní jsou záclony s asymetrickými vzory anebo pestrých barev. Už dávno jsou pryč doby, kdy záclona musela mít určitou délku.
tmavě modrá stěna.jpg
Závěsy můžete hlavně využít, pokud nejste velký zastáncem žaluzií nebo pokud máte doma vysoké okna. Při dávání bytu nebo domu do nového útulného kabátu se nesmí zapomínat na osvětlení. Nebojte se vyzkoušet různé útulné osvětlení v podobě svíček a lamp. Mohou být klasické nebo také neobvyklé. Ty zase dají interiéru úplně jiný nádech. Svíčky v ložnici Vám pro změnu zase vytvoří romantickou a intimní atmosféru. Teplo domova vytvářejí i koberce. Jsou nejen estetické, ale také příjemně hřejí. Vůbec nemusí být přes celý pokoj. Stačí si jen pořídit více menších kousků, které umístíte k posteli, gauči nebo křeslu.

květina v koupelně.jpg

Dekorace udělá s interiérem divy

 

Útulnost domova dotvářejí i dekorace. Můžeme zde jednoznačně zařadit třeba polštáře a různé efektivní přehozy. Polštáře plní funkci nejen dekorační, ale také relaxační. Fotky a obrazy mají v domácnostech místo už z dob našich babiček a prababiček. Proto ani teď bychom na ně neměli zapomínat. Vytvářejte různé koláže z Vašich rodinných fotek anebo si třeba namalujte obraz sami. Meze se nekladou, hlavně když se budete cítit pozitivně. Květiny vždy neodmyslitelně patřily k domovu. Máte díky nim kousek přírody přímo u Vás doma třeba v obýváku, ložnici nebo koupelně. V kuchyni se krásně na stole vyjímají řezané květiny.  Pokud jste zruční, můžete svůj domov oživit vlastní mi vyrobenými dekoracemi. Tyto originály vytvořené Vašimi rukama mění domov na osobité, originální a stylové místo. Vy se zde totiž musíte cítit dobře a spokojeně.