Co pořídit do první výbavičky pro vaše dítě?

Co pořídit do první výbavičky pro vaše dítě?


Příchod miminka na svět je velká věc. Zvláště, pokud je to vaše prvorozené dítě. V takovém případě budete muset sehnat celou novou výbavičku. To stojí nemalé peníze, ale pokud má někdo z vaší rodiny děti, určitě vám mohou věnovat něco, co využijete pro své dítě. Nebojte se také nakupovat věci z druhé ruky, abyste ulevili svému rozpočtu.

miminko

Co pořídit do základní výbavičky?

Oblečení

Oblečení pro miminka je jednou z nejdůležitějších věcí. Musíte přece svého drobečka do něčeho obléct! Určitě do oblečení zařaďte několik kojeneckých bodyček a dupaček, overaly, které jsou skvělé na spaní, alespoň tři mikiny nebo svetříčky, čepičky, ponožky, rukavičky a pokud vás čeká zima, určitě pořiďte i zimní oblečení.

Věci na přepravu

Miminko budete muset i nějak přepravovat a k tomu budete potřebovat alespoň základní vybavení. Základem je kočárek, ke kterému byte měli přikoupit i deku a fusak, pokud vás čeká chladnější období. Jestli budete miminko přepravovat autem, neztratí se u vás i autosedačka.

Věci na přebalování

Miminka se vyprazdňují jako každý člověk, a tak vás čeká období přebalování. Na přebalování budete potřebovat pleny. To, jestli jednorázové, nebo znovupoužitelné látkové, je na vás. Přebalovací podložka vám rozhodně přijde vhod, stejně jako jednorázové přebalovací podložky, které jsou skvělé, když budete s miminkem mimo domov. Neocenitelným pomocníkem jsou také vlhčené ubrousky.

dítě

Koupání

Potřebujete samozřejmě vybavení i na pravidelnou hygienu. Potřebujete rozhodně vaničku a k ní lehátko, pro bezpečnost miminka. Hodit se vám bude i teploměr do vody, kterým si ověříte, jestli je voda tak akorát. Dále potřebujete žínky, osušky, kartáč na vlasy a dětskou kosmetiku, jako dětské mýdlo.

Tohle je samozřejmě jen hrubý základ toho, co do výbavičky potřebujete. Dále potřebujete věci na kojení, základ do novorozenecké lékárničky, umělou výživu, pokud nebudete kojit, a další věci. Je toho pro začátek moc, ale zvládly to miliony maminek před vámi. Vy to zvládnete také.