Útulný domov

Útulný domov

Každý si pod pojmem domov představí něco jiného. Jak je to ale u domova, který je útulný. Co vás napadne v tomto spojení? Mnoho lidí říká, že toto spojení pro ně znamená, že je domov upravený k bydlení přesně podle jejich stylu. V tom je kus pravdy. Každý, pokud si zařizuje nové bydlení, tak věnuje velký čas tomu, aby si vybavil byt podle sebe. Je to důležité, protože domů se člověk má rád vracet a má mu být příjemně. Sám osobně jsem si několikrát předělával například svůj pokoj, protože jsem zjistil, že v jiném uspořádání se cítím prostě lépe.
nábytek v pokoji 
Útulný domov znamená i to, že není byt přeplácaný. V některých lidech totiž přeplácený byt vyvolává pocit stísněnosti a necítí se zde dobře. Pokud přijdete někam, kde se skoro nemůžete hnout, protože všude jsou nějaké věci a bojíte se, aby se něco nerozbilo, není zrovna dobré. Nehledě na to, že doma musíte také “dýchat”. Prostor je opravdu důležitou součástí bydlení, jelikož máte ten komfort pohybu.
televize na stěně 
Dalším symbolem útulného domova je dostatek světla. To znamená nejen přísun světla z venku, tedy dostatek oken. Vždyť si uvědomte, jak se cítíte v bytě, který je řešen ve sklepě domů. Málo světla pocit stísněnosti. Dostatek světla také znamená dost osvětlení večer, když už nám nejde světlo z venku. Člověk se cítím mnohem lépe v hezky osvětleném bytě. Světlo tedy určitě nepodceňovat, protože se pak budete cítit mnohem lépe.
šedá pohovka 
Do takového domova se budete velice rádi vracet. Jen si představte, že jste z práce unavení a chcete si pořádně odpočinout. Uvařit si kávu nebo čaj, dát si něco dobrého, sednout si do křesla a přečíst si knížku nebo se podívat na televizi. To vše je potřeba brát v potaz. A co je ještě hezčí je, když vám někdo ze známých řekne, že je u vás rád, protože to tam máte velice útulné. Zkrátka domov je důležitou součástí našeho života a je potřeba ho mít tak hezký, jak jen chceme. Je potřeba se cítím opravdu dobře. Vlastní zkušenost mi říká, že pokud se člověk doma necítí dobře, je to špatně. V tom případě je potřeba uvažovat o přestěhování někam jinam.