Z Praha ubytovny za pražskými zajímavostmi

Z Praha ubytovny za pražskými zajímavostmi

Putování napříč Prahou je dobrodružné za každého počasí a v každé roční době. Dobrodružství totiž nemusí být nutně adrenalinová jízda na tobogánu, nebo seskok padákem, ale také chůze mezi starobylými památkami, kde na vás dýchne historie, i přesto, že jsou obklopeny moderním životním stylem současné civilizace. Ubytování je výhodnější zajistit mimo centrum, na okraji města, např. v Praha ubytovně Ubytovny Praha, odkud je dobré spojení po celé Praze metrem.

pohled na Prahu

Kam se v Praze vydat za zajímavými místy

Milovníci historie si tu přijdou na své a kromě parléřovské monumentální chrámové gotiky na Pražském hradě si tu každý z vás může uvědomit, jak tudy kráčel čas v průběhu mnoha staletí. Až budete v pražském centru míjet zdánlivě nezajímavé památky, třeba se vám hodí následující střípky:

Vydáte-li se na Petřín, usedněte do lanovky. Kolejiště s lanovou drahou tu bylo v provozu již v červenci roku 1891, a to ještě žil Jan Neruda.

Z Petřína je nádherný výhled na Prahu, ale neměli byste si nechat ujít výhled i z druhého břehu Vltavy – ze Žižkova. Navštívit můžete buď nejvyšší vyhlídkovou věž v Česku – Žižkovský vysílač, a pokud trpíte závratí, stačí se rozhlédnout z parku sv. Kříže na žižkovském vrchu Křížek. Nachází se zde jeden z nejkrásnějších pražských menhirů a také nejzajímavější pražské dětské hříště Parukářka se skluzavkou a tobogánem, prolézačkami, kolotočem, altánem a pískovištěm. Mířite-li do Prahy s dětmi, tohle je pro ně to pravé místo na hraní.

Václavské náměstí

Odpočinout si v Praze znamená sednout na lavičku v některém z parků, a že je jich tu požehnaně. Můžete usednout třeba pod košatý strom na Karlově náměstí. Svou rozlohou osmi hektarů je největším náměstím v Česku a patří k největším i v celé Evropě, ovšem nejdelší náměstí v Praze není Karlovo, ale Václavské – je dlouhé téměř tři čtvrtě kilometru.

V Praze mnoho lidí obdivuje kromě architektury i pražskou zeleň a upravené zahrady. Praha jich má nejvíce ze všech českých měst, je jich tu více než 50 a ať už si zvolíte prohlídku kterékoli, dýchne na vás historie. Většina z nich byla vybudována v době renesance a baroka, a pokud toužíte vidět tu největší, je to botanická zahrada vedle ZOO v Tróji. Vyplatí se spojit návštěvu ZOO a botanické zahrady do jednoho dne, ale pořádně se tu naběháte, jde totiž o rozlohu zhruba dvanácti čtverečních kilometrů.