Voda v bazénu musí být čistá

Voda v bazénu musí být čistá

Koupání v bazénu, zvláště, když panuje horké léto, je rozhodně jedna z činností, které milují jak děti, tak také dospělí. Abyste si však mohli tuto kratochvíli dopřávat co nejčastěji, potřebujete k tomu jednu maličkost – čistou vodu. Jistě, můžete tento aspekt ignorovat a koupat se i tak, ale očekávejte, že se vám během několika dní objeví na kůži různé nepříjemné vyrážky nebo i hůře. Voda v bazénu musí být bezpodmínečně zbavena řas a nečistot, jinak se se zlou potážete. Naštěstí ošetřit vodu není zas tak složité. Stačí mít k tomu jen tu správnou bazénovou chemii.

bazéň u lázní


Problémy, které souvisí s rozmnoženými řasami nebo rozbujelými bakteriemi, nepatří jen do ranku zdraví, ale mohou citelným způsobem ohrozit i váš bazén. Čím více nezvaných návštěvníků se ve vaší bazénové vodě rozbují, tím spíše se změní její pH, a to vždy k horšímu. Je jedno, jestli pak bude voda příliš kyselá, nebo až moc zásaditá. Tak či onak, bazén, hlavně tedy jeho kovové součástky, začnou pomalu ale jistě chátrat. Proto je vhodné mít vodu v bazénu v tom nejlepším pořádku i když ji zrovna nepoužíváte.
plavání dětí


Vhodné chemikálie


Ať už se vám v bazénové vodě rozmnožily bakterie, řasy nebo má špatné hodnoty pH, je možné to řešit, a to pomocí bazénové chemie. Proti bakteriím jsou nejefektivnějšími přípravky na bázi chlóru nebo kyslíku. Ve většině případů jsou ve formě tablet, ale koupit se dají i jako prášek. Měly by se používat pravidelně, pouze tak dokážete zamezit bujení bakterií a tím i negativním vlivům na vaši pokožku.


Co se týče pH, i to se dá vyrovnat poměrně jednoduše pomocí chemie. Stačí mít po ruce vhodné přípravky, které vodu dělají buďto méně kyselou, nebo méně zásaditou. Abyste věděli, který přípravek použít, musíte zjistit přesné hodnoty pH. K tomu slouží speciální tester, který je vhodné používat alespoň jednou týdně. Ideální je však co tři dny.