Humor může být i inteligentní

Humor může být i inteligentní

Každý se rád zasměje. Smích je nepochybně kořením života a vzhledem k tomu, že život přináší spousty náročných chvil, kdy nám do smíchu rozhodně není. Přesto je nutné udržovat se v rámci možností v dobré náladě. Každý se směje něčemu jinému. Humor může být někdy velmi pokleslý a asi bychom si v rámci vlastní psychohygieny měli dát záležet i na preferencích humoru. Humor může být i velmi inteligentní a zároveň může rozesmát z plných plic. Najdeme i humor velmi specifický například humor židovský, vědecký nebo například náboženský. Velmi kvalitním představitelem náboženského humoru je mediální projekt Tisíckráte, který získal dokonce ocenění Magnesia litera v kategorii Blog roku
.

Magnesia Litera

Magnesia Litera je prestižní soutěž, kde se uděluje ocenění v jedenácti kategoriích. Cílem projektu je propagace kvalitní literatury bez ohledu na žánr. Ocenění získávají spisovatelé, nakladatelé, básníci, vědci, překladatelé. Určitě se všichni shodneme v tom, že kvalitní literatura propagaci rozhodně potřebuje. Je třeba podpořit v dnešním mediálním moři, kde se nachází spoustu balastu, kvalitní produkty.
Samotný blog Tisíckráte představuje velmi specifický katolický humor. Cílem je pobavit čtenáře, aniž by docházelo k jakémukoli zesměšňování. Humor představuje rozhodně kvalitní nástroj pro překonávání předsudků a pro vytváření mostů mezi lidmi s odlišnými životními názory.
zachovalý hrad
Vítězný blog Tisíckráte jako most
Lidé mají často zafixovanou katolickou církev jako organizaci, která je zkostnatělá, nepružná, s temnou historickou rolí. Humor rozhodně představuje způsob, jak nazírat její vklad pro civilizovaný svět. V neposlední řadě je vždy prospěšné umět si udělat legraci sám ze sebe. Přitom není rozhodně bez zajímavosti, že existenci tohoto blogu někteří katolíci vnímají s velkou nelibostí. Jsou to přesně ti, kteří se sami sobě zasmát neumějí.