Penziony v Českých Budějovicích jako zázemí pro cyklistiku s cyklobusy

Penziony v Českých Budějovicích jako zázemí pro cyklistiku s cyklobusy

Ubytování v penzionu v Českých Budějovicích https://www.penzionurudolfa.cz/ pro vytvoření zázemí k cyklistickým výletům? Proč ne, jihočeská metropole se nachází ve strategické pozici, která cyklistům v tomto regionu vyhovuje, je přímo na trase několika atraktivních cyklostezek, máte k dispozici veškerý komfort, který cyklista potřebuje po absolvování sportovního výkonu, tedy zejména sprchu a wellness procedury a klidné prostředí včetně ticha pro vydatný spánek.

Využijte vlaku nebo cyklobusu

Automobil ponechte zaparkovaný v poklidu v blízkosti penzionu a vydejte se na cyklistický výlet vlakem nebo cyklobusem. Vlakové tratě snadno zmapujete při pohledu do interaktivní mapy a snadno zjistíte jízdní řády a vlaková nádraží a stanice, kam se lze s bicykly dopravit. Cyklobusy vyjíždí přímo z Českých Budějovic v několika pravidelných linkách směrem na Orlickou přehradu, do Novohradských hor, do oblasti České Kanady a zejména k lipenské přehradě. A právě tam bychom vás chtěli nalákat, neboť je tato trasa považována za nejzajímavější v tomto regionu.

přívoz v Horní Plané

Červená trasa do Horní Plané – sáhnete-li po cyklobusu, po červené trase vás zaveze na okraj Lipna. V Horní Plané využijte přívozu a z opačného břehu se nasměrujte k osadě Přední Zvonková a dále trasou Vltavská do Frymburku, Přední Výtoně a Lipna nad Vltavou. Doporučujeme tudy projíždět za slunečného počasí a vyrazit na výlet časně zrána, kdy slunce nádherně ozařuje hladinu do zlatavého lesku.

NPR Čertova stěna-Luč – kolem poledne byste měli projíždět podél Čertových proudů, což je nejobtížnější vodácký terén ve střední Evropě, ovšem velmi romantický a plný záporných iontů, které vám pomohou lépe regenerovat unavený organismus.

Vyšší Brod – oběd si dopřejte někde na centrálním náměstí a doporučujeme ochutnat dobroty z vyhlášeného pekařství. Odtud pak pokračujte dále po trase Vltavská, nebo po silnici č. 160do Rožmberku nad Vltavou. Pravděpodobně si nenecháte ujít prohlídku hradu.

český krumlov

Český Krumlov – závěr výletu by měl patřit Českému Krumlovu, odkud se pak vydáte zpět do Českých Budějovic buď na kolech, nebo využijete cyklobusu, případně vlakové trati. Časově tento výlet vychází na celý den, a proto také počítejte s časovou rezervou, ovšem jízda probíhá převážně z kopce, takže není náročná a patří spíše k těm lehčím.