Děti a taneční kroužky

Děti a taneční kroužky

Děti jsou velmi živí človíčci, se kterými šijí všichni čerti. Kolikrát si říkáme, kde se ta energie v nich pořád bere? Sotva ráno otevřou oči, hned jsou na nohou, běhají z pokoje do pokoje, a tak je to s nimi po celý den. Zkrátka, neposedí ani chvíli. Děti milují pohyb, a tak to má být. Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší a taková záliba nebo-li koníček, je tou nejlepší volbou, jak dítě správně motivovat. není tedy divu, že většina dětí navštěvuje různé kroužky. 

Mezi ty nejvíce navštěvované patří kroužky taneční. Je spousta druhu tanečních kroužků. Některé se věnují baletu, jiné jsou zaměřeny na společenské tance apod.  Pravdou je, že do tanečních kroužků chodí spíše dívky nežli chlapci. Dívky bývají do tance více zapálenější, obzvláště pokud se jedná o balet či moderní tanec. Nejvíce jsou však rozšířeny taneční kroužky, které učí děti dá se říct od každého tanečního stylu něco.  V tanečních kroužcích se děti naučí různým tanečním kreacím, cvikům, ale také si najdou nové kamarády, se kterými pak jezdí na různá taneční vystoupení a také soutěže. Děti si užijí hodně legrace, získají nové zkušenosti, a hlavně budou mít chvíle, na které nikdy nezapomenou.

Hodina baletu

Jsou-li děti vedeny k tanci již od útlého věku a tanci se věnují mnoho let, bývají z nich v budoucnu velmi dobří tanečníci, kteří mají velmi propracovanou postavu a pěkné držení těla. Mnozí z nich se později hlásí na různé taneční školy či konzervatoře, kde se pak tanci mohou dál věnovat a rozvíjet tak svůj talent. 

Vraťme se ale zpátky k tanečním kroužkům a dětem. Taneční kroužky bývají rozděleny na věkové kategorie. Jsou rozděleny na ty nejmenší až po ty nejstarší děti. Většinou to bývá od 5 – 6let do 15let. Jsou Taneční kroužky, které patří mezi ty lepší a mají za sebou již řadu ocenění v různých tanečních soutěžích. Některé jsou dokonce tak dobré, že se děti tak mohou s tancem dostat i za hranice. Taneční kroužek vede trenér, nebo-li také choreograf, který učí děti různým tanečním pohybům a cvikům. i trenér je člověk, který se tanci věnuje velmi dlouho a všechno co umí, se pak snaží naučit i děti. Děti se samozřejmě učí takové cviky a taneční pohyby, aby k jejich věku byli vždy zvladatelné.

 Taneční vystoupení

Věnovat se tanci také něco stojí, a to nejen po finanční stránce, ale také po stránce fyzické. Být dobrým tanečníkem se nikdo nestane po prvním tréninku. Dítě musí opravdu chtít a musí ho to bavit. 

Každý rodič musí být připraven, než své dítě do tanečního kroužku přihlásí, že bude muset dítě vybavit vhodným oblečením a správnou taneční obuví. V některých tanečních kroužcích rodiče dokonce financují dětem i kostýmy na vystoupení, které děti s nacvičenými tanci mají. A právě Tanečním vystoupením pak děti rodičům ukážou, co se v kroužku naučili a jací skvělí tanečníci z nich jsou.