Letní relaxace

Letní relaxace

Dnes je vlastně bazén stabilní součástí každého domku se zahrádkou. Už nemusíme jen pošilhávat jako za komančů na západní filmy, kde se to vyskytovalo. Každý, kdo pracuje tak si bazén může pořídit, aniž by pak musel o žebrácké holi.

Bazén sám je poměrně levný, zato příslušenství už něco stojí, s čerpadlem a filtry v čele. Ovšem bez nich by to šlo jen velmi obtížně. Dá se tedy s mírnou nadsázkou říci, že existuje výbava povinná a nepovinná. Bez té nepovinné se sice obejdete, ale budete mít neustálé drobné potíže. Můžete vodu filtrovat, jak chcete, dávat tam chemie co jen vejde, ale nikdy nezabráníte mikro prachu a drobným částečkám, které se přesto usadí na dně. A na to platí jedině bazénový vysavač.

bazén

Ten samozřejmě není jen jeden, nabídka je velmi pestrá a široká. Je jasné, že do malého bazénku budete potřebovat jiný než do bazénu, který má rozměry fotbalového stadionu. Proto je třeba vybírat velmi pečlivě.

Pochopitelně i zde platí, kolik do této věci míníte investovat. Ceny se pohybují od tří set korun do čtyřicet tisíc. Na menší bazén vám zcela dostačuje ten obyčejný, ruční. Do těch velikých by už měl jít automatický robot. A ten za tři sta nepořídíte.

děti u bazénu

Vysavače můžeme rozdělit na ruční, poloautomatické a plně automatické. Funkce je u všech stejná, totiž odstranění nečistot ze dna bazénu. U ručních to musíte dělat ručně, nejlépe vždy ihned před prvním koupáním, kdy jsou ještě nečistoty usazeny na dně. Plně automatický pracuje bez vaší přítomnosti a dá se k němu přikoupit další hromada příslušenství. Takže vás žádná práce s ním nečeká, mimo občasného pročištění.

Než si jej koupíte, ptejte se jaké zvládá tvary bazénu, zda umí i stěny a jaký povrch zvládne. Také se ptejte, zda je dobíjecí, nebo přímo do zásuvky. Na základě těchto informací pak vybírejte, jaký stroj si koupíte. A nechte si poradit od odborníků, to se vyplatí.