Kabát nebo bunda?

Kabát nebo bunda?

V našich končinách sice nebývá nijak tuhá zima, i přes to ale potřebujeme zimní oblečení. V podstatě jediné co na zimu potřebujeme je bunda nebo kabát. Zbytek totiž lehce nahradíme. Místo teplých kalhot si prostě vezmeme pod rifle punčochy nebo teplé kalhoty. Trička můžete nosit stejně jako v létě, jen si na ně vezmete mikinu. Jen bundu prostě nenahradíte. Co si vybrat? Kabát nebo bundu? A na co se při výběru koukat? Není důležitý jen vzhled.

Bunda

Pokud jste spíše sportovní typ, pak je vhodná bunda. Ideálně taková, kterou unosíte jak na lyže, tak do města. V dnešní době jsou již takové bundy docela běžné. Stačí se trochu zaměřit na vzhled a funkčnost materiálů. Vybírejte bundu s nepromokavou membránou, která něco vydrží. Koukejte především na čísla voděodolnosti a paropropustnosti abyste se v dané bundě nepotili, ale zároveň aby nepromokla. Další věc je délka bundy. Někdo rád do pasu, jiný spíše kabátový typ pod zadek. Tohle je už individuální. Nezapomeňte se také zaměřit na materiál výplně, ať víte, jak bude bunda teplá. Není nic horšího, než si koupit bundu, ve které vám bude zima i v teplotách kolem nula stupňů.

muž v bundě

Kabát

Elegantní kabáty se hodí spíše do města. Koupit si můžete prošívaný, vlněný nebo třeba funkční ze softshellu, který vám bude nejen slušet, ale také nepromokne a neprofoukne. Ale nezpotíte se v něm. Kabáty jsou spíše módní záležitost. Móda https://www.mylifestyle.cz/moda/ je sice krásná věc, ale moc nás nezahřeje. Nekoukejte tedy jen na vzhled ale také na použité materiály. Takový vlněný kabát vás zahřeje i v té největší zimě, není ale vhodný do deště, takže n a městskou zimu je ideální ale do hor se vám moc hodit nebude.

zimní kabát

Kabáty či bundy vždy kupujte kvalitní, raději si připlaťte za lepší kus, než abyste celou zimu mrzli v nekvalitním. Přece jen jde i o naše zdraví.