Jde to i levněji, jen to chce být tolerantní

Jde to i levněji, jen to chce být tolerantní

Koupě vlastní obydlí. Tak přesně tohle má v plánu takřka všichni novomanželé, nicméně ne vždy se tyto plány realizují. Obvykle za to nemůže rozkol mezi partnery, ale primárně cena obytných nemovitostí. Ty jsou v současné době až šíleně drahé a jen málokdo má šanci si na ně našetřit jen tak ze svého platu. Ani hypotéky již nejsou možností, na kterou lze spoléhat. Nejenže podmínky jsou mnohem horší, než bývalo dříve zvykem, ale zároveň zde existuje podmínka, podle níž musí mít každý zájemce o hypotéku dostatečné množství financí na účtu. A to nedokáže splnit každý.

Prostorný obyvák

Není tak divu, že hodně mladých lidí se uchyluje do pronájmů s tím, že si zkusí koupit něco výhodného v budoucnu, kdy budou ceny níže. To se ale načekají, jelikož hodnota nemovitostí všech druhů a typů se bude naopak ještě navyšovat. Proto je potřeba začít uvažovat trochu alternativněji a myslet na všechny možnosti. Jedou z těch nejzajímavějších jsou třeba mobilní dřevostavby.

Nejsou ideální, ale jsou levné

Je docela jasné, že tento druh obydlí není ideální pro nikoho, nicméně v dobách, jako jsou ty dnešní, je dobré dělat kompromisy více než kdy jindy. Navíc nejde o zas tak velkou katastrofu, jak by se možná mohlo některým škarohlídům zdát. Mobilní domy sice nejsou dokonalé, ovšem nabízejí poměrně hodně obytného prostoru za velice příjemné peníze. Bonusem pak je vnitřní výbava, jež se skládá nejen z nábytku, ale z velké části i z elektrospotřebičů. Nikdo si tak nebude muset kupovat žádné věci navíc, vše nezbytné pro bydlení je již přítomno. A to je velice příjemné.

Puzzle domek

Podle českého práva nemají mobilní domy status klasických nemovitostí, což je samozřejmě pro jejich majitele jen a jen dobře. Díky tomu se totiž vyhnout obludné byrokratické zátěži, která je v našich zeměpisných šířkách zcela standardní. Po koupi tohoto bydlení není nezbytné nic dlouho vyřizovat. Stačí zajít na stavební úřad a podat ohlášení. Nic víc.