Jak se instalují betonové ploty Lanškroun

Jak se instalují betonové ploty Lanškroun

Čím jsou pro nás výhodné betonové ploty Lanškroun? S těmito otázkami se setkáte na Internetu docela běžně. Většinou se točí kolem bleskové výstavby, přijatelné ceny, a samozřejmě s ohledem na to, co poskytuje každá zeď – dostatek vlastního zázemí, soukromí a bezpečí před okolním světem. Beton je také možno dobře doplnit dřevem a zahradními prvky, jako jsou pnoucí rostliny, truhlíky s květinami atp.

pnoucí rostliny

Jednoduchá montáž? Na mnoha místech se dočtete, že je montáž snadná, že jde o jakousi stavebnici, a že stačí pospojovat jednotlivé části v jeden celek, a pouze vyhloubit otvory pro upevnění sloupků v zemi. To je samozřejmě pravda a ve srovnání s jinými technologiemi výstavby (pevného zděného) oplocení, jde o jednodušší systém. Do hry však vstupuje hmotnost dílů a manipulace s nimi, kdy se musí zdvihat do výše až přes dva metry. Každá z desek váží přes 70 kg a i ve dvou lidech to není snadný úkon, mají-li si poradit „holýma rukama“.

rostliny na zídce

Mnohdy se musí nasadit těžká technika – jeřáb, nebo alespoň konstrukce s heverem a podobné mechanismy. Zvažte tedy s nákupem jednotlivých komponentů i odbornou pokládku a montáž, která je prováděna se zárukou na pracovní úkon, samozřejmě do ní promlouvají i zkušenosti firem, pro které je tato práce takřka denním chlebem.

Jak je to s údržbou – na to je jednoduchá odpověď: Prakticky nulová. Rozsah a frekvence udržovacích prací odpovídá podobným stavbám z armovaného železobetonu, jako jsou mostní konstrukce, průmyslové stavby, vojenská opevnění atd. Pevnost a životnost tohoto materiálu se odhaduje na čtyři desítky let, po tuto dobu tedy není nutné jednotlivé desky ani sloupky opravovat, natírat, spojovat atd. Pouze se doporučuje občasné čištění tryskou tlakového čističe, případně ručně kartáčem s teleskopickým nástavcem, který si poradí s usazeninami prachu, lišejníků a mechu.