Dovolená doma? Proč ne.

Dovolená doma? Proč ne.

Když se nad tím zamyslíte, dovolená doma má spoustu výhod. Ubytování je přesně podle vašeho gusta, také se nemusíte obávat nějaké podivné kuchyně, a přesně víte, co se okolo vás děje. Jistě máte spoustu plánů, které si šetříte „na někdy“, a právě teď je ta pravá chvíle je všechny realizovat. A nemyslíme plány na to, jak vymalujete kuchyni nebo uklidíte půdu. Máme na mysli plány, jak vyrazíte do té úžasné, nové restaurace na rohu, jak půjdete plavat na přehradu nebo konečně zase po letech vyrazíte do muzea. Dovolená doma je skvělou šancí, jak všechny tyto resty dohnat. Navíc nejste pod tlakem, co všechno musíte stihnout, protože když se to nezvládne přes dovolenou, tak…se to stihne někdy jindy, není to daleko.
 část Brna
I taková dovolená doma ale vyžaduje plánování. Především předem jasně stanovte, že je to dovolená, tedy to, že zůstáváte ve městě neznamená, že na zavolání naklušete do práce, mezitím pomůžete rodičům na zahradě, pohlídáte kamarádům děti a vyvenčíte sousedčina psa. Princip dovolené je mít čas na sebe a na své záliby. Pokud máte obavu, že vaší přítomnosti a volného času zkusí někdo zneužít, rozhlaste dopředu, že cokoli po vás kdo chce, bude muset počkat. Další možností je také vyrážet na výlety nebo mít program předem zarezervovaný. „Promiň, nemůžu, mám rezervaci do divadla a domluvenou večeři“ zní přece jen přesvědčivěji než „mohlo by to počkat?“. V obou případech ale nemusíte cítit žádný stud požadavky svého okolí ignorovat.
 čtení na pohovce
Bojíte se, že vaše rodina plán na čtrnáct dní doma nepřijme? Vezměte peníze, které byste normálně dali třeba za cestu, a vymyslete s nimi něco, o čem víte, že po tom váš partner nebo děti už dlouho touží. Vždycky jste chtěli vyrazit na šlapadla, ale přišlo vám to jako vyhazování peněz? Teď je šance. Nebo třeba tu nesmyslně drahou ale superdobrou zmrzlinu z té drahé, luxusní kavárny? Jasně, dovolená vás vyšla levně, tak proč si nedopřát. Jste koneckonců pořád na prázdninách.