Zastřešení vhodné i na svatbu

Zastřešení vhodné i na svatbu


Mít zahradu zároveň znamená mít nejen starosti, ale také řadu různých možností. Ze zahrady si můžete udělat koutek, který bude odpovídat vašim představám. Je možné z tohoto zeleného koutu ležícího před vašim domem vytvořit lány se zeleninou, ovocem nebo okrasnými květinami. Můžete také zahradu přizpůsobit svým dětem a vytvořit pro ně hřiště. Také ji ale můžete přetvořit na relaxační kout, kam si budete chodit odpočinout, případně kam si budete moci v létě zvát návštěvy. A k tomu budete potřebovat nejen ten pravý nábytek, ale rovněž i vhodné zastřešení.
modrý altán


Nemusíte utrácet


Zastřešení může mít mnoho podob. Obvykle si lidé pořizují na zahrady tradiční stavby jako jsou pergoly, altány nebo dokonce zimní zahrady. Ve všech případech se jedná o poměrně vysokou investici a nejspíše i nutnost nějaký ten pátek šetřit. Pokud však na zahradní střeše trváte a chcete ji mít okamžitě, zároveň však nemáte moc na rozhazování, zvolte rozumný kompromis a pořiďte si některý z nůžkových stanů. Nejde sice o kdovíjak pevnou konstrukci, ale přes léto by vám takovýto stan měl bez větších problémů vydržet.
lavice se stoly


Různé velikosti


Samozřejmě, že při pohledu na takový klasický altán a nůžkový stan jsou rozdíly ihned patrné. Vzhled, stabilita i životnost jsou na straně altánu. Ovšem nůžkové stany nejsou určeny pro celoroční používání, ale pouze jednorázově či na jednu sezónu. Standardně se používají například na svatbách. Krom ceny má tento typ zastřešení oproti altánům a pergolám dva výrazná pozitiva. Tím prvním je bezesporu jednoduchá montáž. Zatímco klasické zahradní stavby, a to i když se může jednat o stavebnicové prefabrikáty, je nutné dávat dohromady kolikrát i celý den, jednoduchý stan postavíte během několika minut. Navíc vzhledem k jeho lehkosti se dá snadno přemístit v podstatě kamkoliv. Druhým pozitivem pak je možnost vybrat si nůžkový stan v mnoha velikostní variantách. Když budete chtít, můžete mít na zahradě svůj vlastní stanový hangár.