Vhodná pohybová aktivita

Vhodná pohybová aktivita

Uvažujete o tom, že chcete před létem začít pořádně sportovat, abyste ubrali na váze. To je určitě správné rozhodnutí. Stačí si jen zvolit ten správný sport.

Vhodná pohybová aktivita

Vzhledem k tomu, že Češi nepatří zrovna mezi nejhubenější národy na světě, je docela jasné, že se u nás špatně jí a rovněž i málo sportuje. Nadváha, notabene obezita, jsou totiž důsledkem špatného životního stylu, který úzce souvisí právě se skladbou stravy, potažmo nedostatkem kvalitního pohybu. Většina lidí nad tím jen mávne rukou, ale to je chyba. Když se totiž budete nezdravě stravovat, a přitom se příliš nehýbat, dříve nebo později naberete na váze, což poznáte nejen na obsahu své peněženky, jelikož si budete muset stále častěji kupovat větší konfekci, ale negativní způsobem se to projeví i na vašem zdraví. Správné stravování i pohyb jsou klíčem ku zdraví.

Pružiny

Každý asi ví, co by měl jíst, aby netloustnul. Je jasné, že je potřeba konzumovat více zeleniny, přidat i luštěniny a omezit sladké a tučné. Co se pohybu týče, tam už je to složitější. Je rozhodně dobré občas posilovat, ale nečekejte, že takto dokážete ubrat na váze. K tomuto účelu je mnohem lepší aerobní pohyb, který je opravdu vysoce efektivní. Mělo by vás to ale bavit. Proto je také dobré vybrat si pohybovou aktivitu, která pro vás bude zajímavá po všech stránkách. V dnešní době je třeba moderní skákat na trampolínách. Je to efektivním, a navíc docela zábavné. A není to jen pro děti.

Hubnout budete rychle

Důležité je skákat s železnou pravidelností. A tím se nemyslí jednou za týden, ale alespoň třikrát týdně, lépe však více. Nejdříve se vám moc chtít nebude, ale jakmile si tělo zvykne, budete rádi navyšovat obtížnost, případně chtít skákat v častějších intervalech. Je to docela návykové. Ze začátku ale není dobré to přehánět, jinak vás to docela rychle omrzí. Jedná se totiž o docela náročnou činnost a přehnat to není vůbec složité. Pokud splníte všechna doporučení, budete hubnout v docela rychlém tempu.

Síť na trampolíně

Bezpečnostní doplňky

V případě, že vaše trampolína nebude obsahovat bezpečnostní prvky typu síť nebo kryt na pružiny, je vhodné si je dokoupit později.