Stěhování (nejen) v Praze za nevlídného počasí

Stěhování (nejen) v Praze za nevlídného počasí

Květiny – stěhování pokojových rostlin, zvláště těch větších, je vždy ošemetná věc, když nám do karet nehraje počasí. Květinám vadí mráz, může je však poškodit i velké vedro a přímé slunce nebo silnější vítr. Připravte se na nejhorší situace a snažte se zabezpečit rostliny před těmito jevy a důkladně je zabalit do tenkého papíru či bublinkové fólie, a máte-li možnost zvolit si termín stěhování, přizpůsobte jej právě rostlinám.

papírový karton

Nábytek a spotřebiče – nespoléhejte na to, že ve stěhovací den vyleze slunce zpoza mraků, bude příjemné bezvětří, zkrátka meteorologická idylka. Počasí je nevyzpytatelné a s týdenním či delším předstihem se špatně odhaduje, jak bude. Veškerý nábytek, všechny spotřebiče, co se nevejdou do krabic, a další podobné větší předměty zabalte do tenké fixační fólie, aby nepřišly k úhoně vlivem deště nebo sněžení.

krabice na stěhování

Věci v krabicích – papírový karton snese hodně, ale ne všechno. Když jej ponecháte delší dobu na dešti nebo jej budete pokládat na mokrá místa, může jeho pevnost utrpět a z protrženého dna se pak na chodník vyvalí vše, co bylo uvnitř v útrobách. Předcházejte katastrofickým scénářům buď převázáním krabic motouzem, anebo alespoň více vrstvami lepicí pásky nalepenými přes dna krabic.

Zabezpečení podlahy – každé stěhování Praha, to je zápřah na podlahovou krytinu, chodí se po ní sem a tam v botách, nemůžete od stěhováků očekávat, že se budou zouvat před prahem vašeho bytu a přitom držet na popruzích těžký klavír. Záleží-li vám na podlaze v místech, odkud se stěhujete a kam se stěhujete, zabezpečte ji papírovým kartonem nebo něčím podobným, co nepodkluzuje, případně krytinu včas sundejte (koberec, plovoucí podlahu atp.) Podlaha by při stěhování neměla klouzat ani tehdy, je-li venku zrovna deštivo či sněhová vrstva, pamatujte na to, aby nedošlo ke zbytečnému zranění či poškození majetku.