Nekontrolovatelná nákupní mánie

Nekontrolovatelná nákupní mánie

Jestli to mají ženy jednoduše v krvi nebo se to přirozeně pojí s tím, že si nemůžou jednoduše pomoci a potřebují se zahrnovat materiálními věcmi, je těžké posoudit, protože žádná žena se k tomu nepřizná. Ženy bezpochyby pocit nakupování už při samotné představě naplňuje a dělá šťastnými, ale jejich minusové konto a věčné stěžování a nepochopení ze strany manžela, je už tou negativní stránkou, se kterou se musí potýkat. Má tedy jejich závislost nějaké vysvětlení?
dívka s čelenkou

To je krásné, to musím mít, ale…. vůbec to nepotřebuji

Je nějaký důvod k tomu, aby si žena nedopřála věc, která je v jejích očích nádherná, určitě by jí slušela a zazářila by v ní, ale konec konců ji vůbec nepotřebuje? Pro muže je tato otázka zodpovězená jasně a stručně – „proč kupovat zbytečnosti!“. Ženy však mají poněkud odlišný názor a vnímají nakupování jako svou zálibu, smysl bytí, kdy se chtějí za všech okolností líbit. Je pak mnoho případů, kdy danou věc třeba vůbec nevyužijí nebo ani nevytáhnout ze skříně. Řeč je samozřejmě nejen o oblečení, ale i různých „cetkách“, které jsou pro ženu jako zlato pro vránu.
thajská prodavačka

Kde na to vše sebrat finanční prostředky?

Říká se, že každá paráda něco stojí a o hodně věcech nemluvě. Některým (skromnějším) ženám postačí koupit si něco, z čeho budou mít velkou radost i za cenu, že je to „blbost“ jednou za čas, jiné jsou však náročnější a propadají mánii, kterou nedovedou ovládat. Je důležité si přiznat problém a popřípadě to s někým řešit. Je totiž řada žen, které nakupují i přes to, že nemají dostatek finančních prostředků. To jich nezastaví ani do takové míry, že jsou pak nucené obtěžovat partnera nebo jsou ochotné si i půjčit, jen aby si koupili to, co jim přinese pocit uspokojení.
S takovým nesmyslným nakupováním, se však můžete často dostat do potíží, a to v podobě krachujícího vztahu nebofinančních dluhů. Někdy je dobré dát si stopku a říct si, že i když je to pro vás těžké, dokážete bez nakupování a rozhazování peněz dál žít.