Nejlepší odpočinek si užijete na vlastní chalupě – Jak si ji dokonale a prakticky vybavit?

Nejlepší odpočinek si užijete na vlastní chalupě – Jak si ji dokonale a prakticky vybavit?

Chcete mít krásně a vkusně vybavenou chalupu a chcete si užívat venkovský styl pokaždé, když se vydáte na rekreaci? Jak si chalupu stylově vybavit?

Nejlepší odpočinek si užijete na vlastní chalupě – Jak si ji dokonale a prakticky vybavit?

Češi jsou národem chalupářů, mít vlastní chalupu někde daleko od všedních starostí a od davů lidí, to je snem asi každého z nás. Podařilo se vám sehnat ideální chalupu a řešíte, jak si ji vybavit? Určitě se obklopte přírodními materiály a jednoduchými doplňky. Vsaďte na pěkný nábytek a snažte se vybavit si interiér chalupy zcela jinak, než máte svou domácnost. Proč? Když jedete na chalupu, utíkáte přece od běžného stereotypu, i proto byste měli odjet na víkend do úplně jiného prostředí. Navíc k chalupě v přírodě se prostě přírodní materiály nejlépe hodí.

pexels-photo-221502

K čemu bude chalupa sloužit?

Ono je vlastně důležité, rozmyslet si i to, k čemu bude chalupa sloužit, někdo totiž i na chalupě tráví většinu roku. Pokud na ni budete ale vyrážet jen občas, na víkendy přes léto, můžete se klidně vrátit do starých časů a chalupu si ponechat i bez elektřiny. I dnes má své kouzlo svítit lucernami, svíčkami nebo loučemi. Jsou i odlehlé chatařské osady, kde není elektřina vůbec zavedená, malá chaloupka na samotě tak může být velmi kouzelná. Už jen to navodí skvělý pocit a zcela jistě si od města odpočinete. Od toho, jak často na chalupě budete, se odvíjí i to, jak si ji vybavíte. Co všechno vlastně potřebujete?

pexels-photo-3457299

Výběr nábytku

Určitě si nezapomeňte vybavit malou kuchyňku, neobejdete se i bez postelí a praktického nábytku, na chalupu si ale můžete dát i krb. Snažte se vybavit si ji skromně a účelně, nikdy na chalupu nepřenášejte zbytečné a nepotřebné věci, není to přece skladiště. Volte jednoduchý nábytek a nejlépe dřevěný, dřevo je přírodním materiálem, které by na chalupě prostě chybět nemělo. Kombinovat jej můžete například s dalším přírodním materiálem a tím je kámen. Pokud máte rádi starožitnosti nebo chcete mít chaloupku vybavenou prostě ale přitom na první pohled hezky, zkuste selský nábytek z masivu. Na své chalupě si pak můžete připadat jako kdysi u babičky, když jste přijeli na prázdniny.

Zkuste se na chalupě neobklopovat příliš moderními věcmi, chalupa by měla mít v sobě něco z přírody, ve které se nachází. Pak se vám bude i lépe relaxovat a budete se na ni rádi vracet.