Léčba jinak

Léčba jinak


Nějaký typ chronické nemoci má dnes asi třetina české populace, ovšem není to strop. Počet chronicky nemocných každým rokem stoupá, a to nejen co se týče dospělých, ale problémy tohoto rázu začínají mít ve větším množství i děti. Hlavní příčinou je náš životní styl. Jíme špatně, málo se hýbeme a jsme neustále ve stresu. To často vede k onemocněním, které není možné standardní léčbou úplně vyléčit či dokonce alespoň zmírnit. Odpovědí by mohly být přírodní preparáty, které jsou na rozdíl od syntetických léků daleko bezpečnější, a hlavně nemají celou řadu vedlejších účinků.
éterické oleje


Mnoho lidí má stále pocit, že přírodní léčba je špatná a neúčinná. To samozřejmě může být, ale i nemusí být pravda. Bylinky se standardně používaly celá tisíciletí nejen u nás, ale v podstatě na celém světě. Například taková čínská medicína je na bylinkách z velké části postavená. Příroda umí vyléčit, je však nutné vědět, co je dobré na co. A to je možné se dozvědět buďto ve specializované prodejně, nebo na internetu. I prodejci bylinek vstoupili do 21. století a nabízejí svoje zboží mimo jiné také prostřednictvím celosvětové sítě. Nákup léčiv je tak zase o něco jednodušší.
sůl a esence


Je nutno dodat, že léky, které vygenerovala příroda, jsou často daleko levnější než ty klasické, které jsou běžně k dostání v lékárně. Ty však nemusí mít klasickou podobu sypaného čaje, případně mastičky, ale mohou vypadat i jako standardní tabletky. Nejedná se ale o žádnou úlitbu farmaceutickému průmyslu. Bylinky ve formě tablet jsou čistě praktickým řešením. Daleko lépe se tímto způsobem dostávají do těla a snadněji se tak i vstřebávají. Stačí tabletku spolknout a zapít. Ve většině případů se jedná o produkty, které mají za úkol zlepšit stav pacienta, ne ho vyloženě vyléčit. Záleží samozřejmě na typu onemocnění a na tom, v jaké je aktuálně fázi.