Jak rychle vyřešit nečekaný výdaj

Jak rychle vyřešit nečekaný výdaj

Nečekané výdaje jsou obvykle větším výdajem, se kterým jsme nepočítali, ale nyní jej potřebujeme rychle vyřešit. Může se nám rozbít auto, které nutně potřebujeme ke každodennímu cestování. Přestane fungovat pračka, a oprava není zrovna levná. V době kdy jsme nemocní nám náhle přijde vysoké vyúčtování, se kterým jsme nepočítali. Jedná se zkrátka o problém, který potřebuje akutně rychle vyřešit, ale momentálně nemáme peníze, kterými bychom tento výdaj pokryli. Jaké jsou tedy možnosti?

počítání drobných

Něco prodat

Vlastníte-li něco, co si můžete dovolit postrádat, zkuste to prodat. Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že čím rychleji peníze potřebujete, tím nižší cenu za nabízený předmět musíte požadovat. Někdy je to však nejlepší, nebo snad i jediné řešení.

Poprosit o pomoc

Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo disponuje větším finančním obnosem, a byl by vám ochotný pomoct, můžete jej zkusit požádat, aby vám peníze půjčil. Ačkoliv je to mnohdy velmi nepříjemné, až trapné, je to stále lepší, než přijít o auto, nebo nemít měsíce kde prát prádlo.

podané ruce

Půjčka

Spousta lidí se rozhodne v takové situaci požádat o půjčku. Některé banky však vyžadují tolik papírování, než půjčku schválí, že se nejedná o reálnou možnost, zvlášť pokud potřebujete peníze rychle. Dále je tu možnost zvaná americká hypotéka Americka-nebankovni-hypoteka.cz, což je forma bankovní, i nebankovní půjčky, kdy nepotřebujete složité papírování, ani dokládání, a peníze máte na účtu víceméně ihned. Ačkoliv v názvu slyšíte slovo hypotéka, jedná se o bezúčelovou půjčku, tudíž nemusíte vysvětlovat, k čemu se chystáte peníze využít. Půjčku dostanete naproti zástavnímu právu k nemovitosti, kterou vlastníte.

Okamžitý přivýdělek

Pokud máte známé, můžete se zkusit poptat po nějakém přivýdělku, kdy dostáváte peníze na ruku ihned po vykonání práce. Může jít například o jednorázový úklid, pár směn jako záskok v kavárně, nebo výpomoc na stavbě.