Jak pochopit pubertu?

Jak pochopit pubertu?

Puberťáky nikdo nemá rád. Je to pravda, a i když to jsou vaše děti, štve vás, že jsou drzí a ještě neposlouchají. Kdyby byli alespoň drzí a uvědomili si to pak, jenže oni neposlouchají, a navíc si myslí, že dělají správnou věc. Udělají blbost, vy jim řeknete, že už se to nikdy nestane a oni ji udělají znova. Dělají přesně to, co jim řeknete, ale naopak. Takže je na ně potřeba asi použít opačnou řeč, aby dělali to, co chcete. Jinak si pište, že se na vás vykašlou a budou si dělat to, co chtějí sami. Pokud jim dáte zaracha, nebo jim něco zakážete, stejně si najdou způsob, jak to dostat zpět a vlastně je nemožné jim něco zakázat, protože pokud jim vezmete telefon, tak vám ho vlastně ani nedají a je nemožné jim ho vzít.

puberta

Odvážnost puberťáků je nekonečná a věřte nám, že pokud něco chtějí, dostanou to, nebo si za tím alespoň až do krve půjdou, tomu věřte. Není vytrvalejší člověk než puberťák, to nám věřte. Pubertální věk ale není náročný jen pro vás. Je náročný i pro ně. I když se to nezdá, jsou více citliví a mají problémy, vnímají svět trochu jinak a tohle vše se jim mění, navíc lidé kolem nich, které mají rádi, jsou na ně zlí a dávají jim zaracha. Je třeba pochopit puberťáky trochu z jiného úhlu pohledu. Oni to opravdu nedělají naschvál. Jim se tvoří hormony, které kompletně mění celé chování jedince a dospějí až na to bude čas, dívky okolo 18 let, to je normální. Pak si tělo na hormony zvykne a už takoví nebudou. S tím musíte jako rodiče žít. Musíte myslet i na lepší časy a říct si, že by to vlastně mohlo být i horší, to nám věřte.

akné

Jasně, není nic horšího než puberta, ale je to způsob k tomu, jak dospět a puberťáci si ji opravdu nevybrali. Oni takoví nejsou, protože chtějí. Oni takoví jsou proto, že to jejich tělo takhle momentálně zařídilo. Nevybrali si být hnusní. Jen momentálně svět vnímají trochu jinak než my, ale také dojdou k našemu myšlení, to se nebojte.