Grilování nevyjde z módy! Vyberte si správný gril!

Grilování nevyjde z módy! Vyberte si správný gril!

Uvažujete, že začnete i vy grilovat a nebo chcete nahradit svůj stávající gril nějakým novým, tak musíte probrat nejprve následující věci:


·         Jak často a

      ·         pro kolik lidí budete grilovat?
grilování kotlet
Myslíte si, že je to jedno? Není! Pokud například máte větší skupinu přátel, se kterou se pravidelně scházíte a chcete grilovat pro ně, vyplatí se vám větší a kvalitnější gril. Pokud však na chalupě s rodinou jednou či dvakrát v roce chcete grilovat plátek masa, bude vám stačit pro změnu nějaký malý a levnější gril.
gril párty


·         Kde budete grilovat?


·         Jak budete chtít maso připravovat?

Existují totiž tři základní druhy grilů, ze kterých budete vybírat.


     Na dřevěné uhlí

Grilování na dřevěném uhlí je samozřejmě nejoblíbenější. Jednak tyto grily jsou levné, lehké a snadno se tedy s nimi manipuluje a přenáší je, ale hlavně z nich maso chutná opravdu skvěle. Přeci jen maso na grilu s dřevěným uhlím chutná jinak, než maso grilované na elektrickém grilu. Ale to už záleží na každém, jak má maso rád. Je potřeba však myslet na to, že takový gril už není snadné obsluhovat v tom smyslu, že musíte nejprve rozpálit uhlí, což vám může trvat třeba až půl hodiny, tak, aby bylo vhodné pro grilování. Na druhou stranu uhlí a noviny teď seženete na každé benzínce a v každém hobby marketu.
oheň v krbu

Ovšem stále můžete ještě zvažovat dvě tyto varianty, pokud jste se rozhodli pro grilování na dřevěném uhlí:


·         Kotlíkový gril


·         Otevřený gril

 


     Na plyn

Pro ty, kteří chtějí grilování ve vysokém komfortu tu jsou plynové grily, kdy díky jednomu tlačítku rozpálíte gril tak, jak potřebujete a hned grilujete. Plynové grily můžete využít i na přípravu masa, které pro svoji přípravu potřebuje dlouhý čas. Pokud vás trápí, že budete muset doplácet plyn, není tomu tak, protože z pravidla na jednu sezonu vydrží jedna plynová desetikilová bomba, která vás vyjde přibližně na 1.500,- Kč.

 


     Na elektřinu

Gril na elektřinu můžete použít prakticky všude, kde je dostupná elektrická energie. Většinou tyto grily bývají menší a lehké a snadno se s nimi manipuluje. Proto jsou vhodné pro ženy a začátečníky, kteří nemají zkušenosti s grilováním a samozřejmě jsou vhodné do domácnosti. Takový gril totiž můžete třeba vyndat na balkon a nebudete obtěžovat sousedy žádný pálením. Jen čistou vůní grilovaného masa. A to se přeci smí.