Jak vybrat správný pozemek

Jak vybrat správný pozemek

Rozhodujete se o stavbě domu? Nebo rozhodujete se o koupi pozemku v Kolíně? Máte svůj dům již naplánovaný či budete potřebovat pomoct projektanta? Není nic snazšího, než vybrat ten nejlepší pozemek který bude zcela odpovídat vašim představám o něm. Že to nic není? Tak pozor, výběr pozemku, tak aby vyhovoval vašim požadavkům by se neměl podceňovat. Je potřeba vzít v úvahu několik faktorů, které není dobré při rozhodování opomíjet a vybrat si opravdu dobře.
Topografie místa
Než se pustíte do stavby domu, zvažte nejdříve topografii pozemku. Zamyslete se nad tím, kam dům budete chtít umístit například vzhledem k tomu kde je záplavová oblast. Toto vše je možné najít na internetu a katastru.

rock house

Dalším aspektem, který je zapotřebí vzít v potaz je septik. Přesněji jeho umístění v rámci venkovních prostor pozemku. Abyste mohli mít septik, půda pod vaším domem nebo vašeho pozemku musí projít testem, aby bylo jisté, že je půda pro jeho umístění vhodná. Musíte získat povolení, aby bylo možné septik vystavět. Doporučuje se provedení testu půdy i pro stavbu domu, jako takového. Musíte se ujistit, že je půda a její složení vhodná pro stavbu a popřípadě jaké úpravy jsou třeba k tomu, abychom mohli začít bezpečně stavět.

Příjezdová cesta
Není to jenom tom koupit pozemek a postavit základní desku a pak dům musíte už od začátku myslet na to jak se k domu budete vůbec dostávat. Čím horší cesta tím větší náklady na vše, na výstavbu, údržbu i náklady na provoz auta se zvýší, pokud se rozhodnete stavět někde v kopcích.

urban house

Provoz domu
Náklady na provoz vašeho domu by mohly představovat velké procento vašeho rozpočtu. Proto je důležité nechat si předpokládané náklady na provoz domu spočítat ještě před samotnou stavbou, abyste v konečném výsledku nebyli nepříjemně překvapeni, kolik dům spotřebuje energie.