Jak uvolnit stres

Jak uvolnit stres

Neduste v době zlost na toho, kdo „za všechno může“. Naopak se na něj snažte nemyslet. Samozřejmě, čím víc se o to snažíte, tím hůř to jde. Pomáhá ale jednoduchý trik, stačí se soustředit na nějakou absurdní představu, třeba na létajícího delfína. Takové věci si náš mozek zafixuje a nedokáže se od nich odtrhnout. Je vyzkoumané, že tradiční vybíjení zlosti pomocí bouchání a ničení věci ničemu nepomáhá, zklidnění je lepší cestou.
čekání na událost
Za prvé, pokud nejste vyloženě unavení a po příchodu domů okamžitě nepadnete do postele, zkuste se donutit k aktivitě! Vrátí se vám to stokrát zpátky.
Máte rádi hudbu? Pusťte si takovou, která nabíjí energií. Anebo rovnou spojte hudbu s pohybem – zkuste jakoukoliv formu tance, která vám je blízká. Jak je známo, u každého pohybu se uvolňují endorfiny. A u tance, zvlášť když je v páru, to platí o to víc.
Zkuste nějaký netradiční sport. Discogolf, bumerang, žonglování, kroket a mnoho dalšího můžete vyzkoušet. Na rozzlobené myšlenky vám rozhodně čas nezbude. Hlavní je, aby pro vás nebyl rutinou a tím pádem jste se museli plně soustředit na pravidla.
Pokud raději trávíte volný čas doma, dejte si uklidňující heřmánkový čaj, a přečtěte si pěknou. V zimě zachumlaní do deky v křesle, v létě venku na zahradě, v parku, v přírodě. Nebo si pusťte komedii, romantický film, podle vaší chuti. Jen ne horory!
deprimovaná žena
Stres se hromadí kolem krčních obratlů a v zádech, zvlášť u sedavých profesí pak způsobuje problémy. Masáž pomůže, zvlášť doplněná vonnými olejíčky.
Pokud jste silně spojeni se svou sexuální stránkou, zahoďte stud, určitě vám od stresu pomůže erotická masáž. Jejím cílem samozřejmě je nejen uvolnění stresu, ale dokonce vám přinese rozkoš. Pozor, zadaní. Vy si vyžádejte povolení u druhé polovičky, ať nakonec stresu nemáte více. V tom případě ale netřeba vysvětlovat, i když třeba nejprve není chuť, jak dobrým pomocníkem od stresu je sex…