Bitcoin bude i v dalších letech pravděpodobně mezi virtuálními měnami dominovat

Bitcoin bude i v dalších letech pravděpodobně mezi virtuálními měnami dominovat

I přesto je stále v očích milionů lidí tato virtuální měna vyhledávaným alternativním platidlem, které nepodléhá kontrole centrálních bank.
V roce 2017 ji postihly některé významné změny, které se dotkly korekcí kurzu a zájmu potenciálních investorů. Prvním z nich byl zásah vlády Čínské lidové republiky do těžebního mechanismu, šlo o značnou regulaci těžby v zemi, která právě Bitcoin těží ve značném objemu, což přináší velkou šanci pro těžařské pooly v Evropě a na Americkém kontinentě. Dalším významným mezníkem je zákaz obchodních transakcí na burzách v Jižní Koreji. Naopak pozitivní milníky přineslo odlehčení propustnosti sítě aktualizací SegWit a podpora tzv. Contract Futures na burzách CBOE a CME.

bitcoin

Lightning Network bude pro kryptoměnu klíčový

Tím naprosto zásadním krokem pro podporu rozvoje obchodování s Bitcoinem je uvedení do provozu prostředí Lightning Network. V průběhu posledních dvou let totiž těžební pooly nezvládaly potvrzovat transakce a ty se v systému kumulovaly, což vyústilo v extrémně vysoké transakční platby. Znamenalo to téměř zastavení transakcí v systému a řada zájemců pak platidlo využívala především jako umrtvený depozit, nebo pro pořízení některé alternativní virtuální měny (Litecoinů, Dogecoinů apod.) Počet potvrzených transakcí byl v tomto případě klíčový, síť této kryptoměny jich zvládla zpracovat pouhých 7 za jednu sekundu.

počítač

(Pro srovnání, platební síť VISA je schopna pracovat s 50 tisíci transakcemi za sekundu). Nově zavedený Lightning Network pomohl tuto situaci řešit individuálními platebními cestami, kde jsou transakce potvrzovány okamžitě, a vzápětí jsou zapisovány jedna po druhé do Blockchainu, což je jakási obdoba účetní knihy.
Závěrem lze konstatovat, že jestliže se Lightning Network osvědčí a systém transakcí bude průchodnější a rychlejší, Bitcoin bude mezi virtuálními měnami i nadále kralovat, což se projeví i na jeho hodnotě vůči US dolaru, potažmo Euru a tím pádem i České koruně, chcete-li.